У Пресненском районному суді Москви 3 вересня відбулися дебати сторін у справі про ДТП за участю Михайла Єфремова. Актора звинувачують в тому, що на початку червня він у п’яному вигляді спровокував аварію на Садовому кільці, в результаті якої загинув 57-річний кур’єр з Рязані Сергій Захаров. На засіданні у вівторок звинувачення запросило для Єфремова 11 років позбавлення волі. Вирок буде винесено 8 вересня. Єфремов виступив на засіданні з останнім словом.

“Резонансна справа, і цей резонанс обостряете все. Якщо я популярний, я і повинен відповідати популярно, в два рази сильніше, ніж звичайна людина. Я вів себе начебто нормально, а кажуть, некрасиво. У потерпілих величезне горе, я їм дуже співпереживаю” , – почав свою промову Михайло Єфремов.

А потім несподівано звернувся до адвоката Олександру Добровінському:

“Всі говорять, це цирк, шоу. Але давайте розберемося, хто його влаштував. Захаров помер вранці 9-го числа, а вдень його родичі з Добровинський були на телеефірі. Я вас розумію, ви вчилися у чудових педагогів – Герасимова, Макарової .. . Я їх знав. Думаю, вас вигнали нема за профнепридатність, а за аморальність. Тому що те, що ви робите – аморально “.

За словами актора, він не збирався відмазуватися, він пішов до суду, щоб встановити істину.

“І знову виявився неправий. А якби відмазатися – мав би рацію. Записав відео – сказали, грає. Найдивніше, що я не пам’ятаю удару. Кажуть, щоб згадав, треба випити стільки ж, але я весь цей час не п’ю”, – розвів руками артист.

За його словами, він знаходиться в глухому куті і не розуміє, чого хочуть потерпілі.

“Я в тупику: що б я не зробив, все не так. Що ви хочете? Жорстко покарати мене? А говорите, що адвокат жорстко покарав мене своїм захистом. Виходить подвійно. 11 років – що вам мало, чи що? Ваша честь, я каюсь і визнаю свою вину, якщо це звичайно зробив я “, – говорить Єфремов.

Актор просить про останнє бажання і каже, що 11 років для нього – це смертний вирок. “Я дуже люблю людей, дітей, дружину. Зіркою себе ніколи не вважав. Був би тут проста людина, не було б 11 років, так – сім-вісім. 11 років – дуже кровожерливо. Звичайно, боюся, я не доживу. Тому це смертний вирок. І у мене єдине бажання: прошу суд винести мені справедливий вирок “, – резюмував він.

Завершив своє останнє слово Єфремов віршами власного твору “Пам’яті Сергія Захарова”