Доктор Комаровський вважає, що дитина повинна нести відповідальність за свої вчинки

Знаменитий український педіатр Євген Комаровський розповів, як потрібно карати дитину, щоб її правильно виховувати. Педіатр вважає, що дитина повинна нести відповідальність за свої вчинки і розуміти, що, відмовляючись від чогось, вона це втрачає. Про це Комаровський  розповів у своєму блозі на YouTube.

Доктор Комаровський почав з неправильної і дуже поширеної моделі виховання дитини.

“Дійсно, варіантів покарань багато. Найпростіший варіант покарання, ось зараз всі зрозумієте мене, – це дитина повинна бачити, до чого призводять її неправильні вчинки. Ось дивіться, ситуація – класика нашої країни. Я це бачу кожен божий день. Уявіть собі: ліжечко, в ліжечку стоїть малюк  у віці 8 місяців і смокче печиво. Я вже не кажу про те, що смоктати печиво не треба, добре, він його смокче. і ось він смокче це печиво, потім бере печиво і кидає його на підлогу. Так ? І після того, як це печиво впало, що він робить? він кричить. І тут же підбігає мама, вистачає печиво або приносить наступне, вкладає в руку, він продовжує його смоктати. Через хвилину він його кидає, вискакує мама. В результаті ми маємо чергову в домі з піднімання печива. Це може бути не тільки печиво, він сидить в ліжечку, викидає з нього м’ячик, а там хтось, дідусь, як дресирована собака носиться і приносить цей м’яч. Це у них називається виховання таке: аби мовчав “, – зазначив д Доктор Комаровський.

Комаровський також акцентував увагу на тому, що дитина повинна звикнути до наслідків своєї поведінки.

“Печиво зникає і в один час: знову печиво. Розумієте? Тобто дитина не бачить причинно-наслідковий зв’язку своїх вчинків. Дитину треба в 7 місяців навчити, що якщо ти щось викинув, то у тебе цього не буде. Тобто, якщо дитина викинув печиво – все, хлопці, наступне печиво він отримає на наступний день, не раніше. Це принципово важливо, щоб ми завжди це робили. якщо дитина відмовляється від їжі, що має з їжею статися? Вона повинна зникнути! А у нас що відбувається? у нас не їжа зникає, у нас з’являються ті, хто можуть дитину краще нагодувати “, – помітив педіатр.

Комаровський зізнався, що у сучасних батьків існує ще одна проблема.

“Я вам чесно скажу, в цьому плані з вихованням взагалі величезні проблеми. Я недавно побачив на одному з батьківських форумів таке спілкування. Виявляється, якісь чергові вчені з’ясували, що якщо тарілка красиво оздоблена, то дитина з’їдає на 30% їжі більше. і тисячі мам обговорюють: як це класно, понакупаєм оздоблені тарілки. тобто для нас для всіх засунути в дитину на 30% їжі більше – це що? це мрія. тому що у нас такі уявлення про те, що таке добре і що таке погано . Любов – це нагодувати дитину безпечним і тоді, коли вона голодна. Ось це наше завдання. Але якщо дитина не хоче, ми її покарали. У неї зникла їжа. Розумієте, вона хоче, щоб її годувала мама, хоча вона прекрасно може їсти сама “, – додав лікар.

Обов’язково підпишись на наш канал в Viber, щоб не пропустити найцікавіше

Нагадаємо, доктор Євген Комаровський розповів про пісочну терапію для дітей

Як повідомляв портал Знай.ua, Комаровський пояснив, у якому віці можна визначити, що дитина шульга

Також Знай.ua писав, Комаровський пояснив, як правильно заморожувати продукти