Ініціатор цьогорічного форуму, а в попередні роки   фестивалю – Василь Моргун, доктор історичних наук, професор Донецького національного університету імені Василя Стуса, організатор вшанувань ГО «РУХ «Український діалог» у співпраці з місцевою і районною владою. Тема форуму: «Через відродження сакральних місць України – до національного єднання та стійкого розвитку».

На форум завітали численні гості з різних куточків України і Вінниччини, голови міських і районних рад, об’єднаних громад, науковці, краєзнавці, громадські діячі з Київщини, Херсонщини, Житомирщини, Полтавщини, Черкащини, Дніпропетровщини, Одещини, Чернігівщини.

В офіційній частині заходу на історичній козацькій горі в центрі Погребища учасники поклали квіти до пам’ятника «Борцям за волю України».

На цьому камені в центрі Погребища над річкою Рось, де височіє пам’ятник «Борцям за волю України», де колись була сторожова козацька застава, планується спорудження пам’ятника козацькому лицарю і полководцю Максиму Кривоносу, соратнику Богдана Хмельницького в ході національно-визвольної війни в середині XVII ст.

Форум продовжився футбольними змаганнями та обговоренням теми зібрання біля витоків річки Рось поблизу села Ординці Погребищенського району, де напередодні активісти місцевих територіальних громад прибирали територію гідрологічного заказника «Зелені криниці».

Запис Форум «Україна сакральна» втретє відбувся в Погребищі на Вінниччині спершу з’явиться на Новини Вінниці.