У Державній екологічній інспекції у Вінницькій області відреагували на звернення місцевих мешканців і направили співробітників для відбору проб води.

“Здійснено відбір проб поверхневих вод річки Південний Буг напроти бази відпочинку «Черепаха» села Степашки.

На адресу Державної екологічної інспекції у Вінницькій області 14.08.2020 р. надійшло повідомлення від жителів міста Ладижин, про виявлення плями бурого кольору з нехарактерним запахом в річці Південний Буг напроти бази відпочинку «Черепаха» села Степашки. Спеціалістами відділу інструментально-лабораторного контролю Державної екологічної інспекції у Вінницькій області було здійснено оперативний виїзд та проведено відбори проб у таких точках:

№1 – р. Південний Буг 1 км вище виявленої плями (створ водозабору Ладижинської ТЕС);
№2 – р. Південний Буг в місці виявлення плями напроти бази відпочинку «Черепаха» с. Степашки;
№3 – р. Південний Буг 1 км нижче виявленої плями перед випуском теплообмінних вод Ладижинської ТЕС”, – повідомили в інспекції.

В ході інструментально-лабораторного дослідження визначались основні показники забруднюючих речовин, концентрація яких нормується для водойм рибогосподарського призначення.

“За результатами аналізів перевищень гранично допустимих концентрацій забруднюючих речовин у відібраних пробах не виявлено”, – йдеться у повідомленні.

Запис У річці Південний Буг виявили бурі плями спершу з’явиться на Новини Вінниці.