Чи готові дорослі навчатись сьогодні та чи важливо їм підвищувати свої компетенції власними силами? Відповіді на ці та інші питання про запити на навчання наша організація з партнерами досліджувала у спільному проекті.

Протягом 3-х місяців за підтримки DVV International Ukraine та сприяння Федерального Міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини, ГО «Центр Поділля-Соціум» у партнерстві з ГО «Донецький інститут соціальних досліджень і політичного аналізу» реалізовує проєкт «Дослідження освітніх потреб соціально вразливих верств Вінницької громади».

“В рамках дослідження було проведено 5 фокус-групових дискусій з представниками різних соціальних категорій, проведено понад 15 експертних інтерв’ю та опитано понад 300 респондентів.

Незабаром презентація аналітичного звіту за результатами проведеної роботи, але вже зараз можемо поділитись деякими висновками:

☑ Соціологічне опитування засвідчило наявність сформованої у більшості дорослих установки на неперервне навчання: заявили, що в найближчі 12 місяців планують проходити якесь навчання 60%. Це — серйозний аргумент для подальшої розбудови неформального навчання у місті.
☑ Молоді люди (20-34 років) набагато частіше зорієнтовані на додаткове навчання, ніж старше покоління (65% проти 40%).
☑ Існує залежність між рівнем матеріального благополуччя опитаних і бажанням пройти якесь навчання. Частка орієнтованих на навчання серед категорій людей з достатком вище середнього і більш забезпечених фактично вдвоє перевищує таких серед малозабезпечених.

Тобто всі інструменти аналізу фіксують об’єктивно існуючу і досить актуальну потребу в неформальній освіті і додатковому навчанні та перенавчанні дорослого населення громади. Її існування обумовлюють багато факторів — від глобальних швидких трансформацій в світі праці і життя до місцевих потреб забезпечити перспективний розвиток громад.

Дякуємо ГО «Донецький інститут соціальних досліджень і політичного аналізу» та особисто Володимиру Кіпню за співпрацю у реалізації проєкту та високий професійний рівень!”, – йдеться у повідомленні “Поділля-Соціум”.

Запис Вінничани прагнуть перенавчатися спершу з’явиться на Новини Вінниці.