В окупованому Росією Криму затриманого співробітниками ФСБ 25-річного Меджита Аблямітова залишили під вартою на два місяці.

Krym
Фото: QHA

Про це повідомив брат затриманого Адлер Аблямітов, передає “UATV” посилаючись на “Кримська солідарність”.

Меджит залишиться за ґратами до 17 жовтня 2020 року.

Відзначається, що “судовове засідання” відбувалося у відкритому режимі, проте крім родичів окупанти нікого в зал не пустили.

Аблямітову пред’явлено звинувачення у скоєнні злочину, за яке встановлено покарання у вигляді позбавлення волі на строк до п’ятнадцяти років.

Окупанти стверджують, що кримчанин у 2016 році виїхав на материкову частину України і вступив у батальйон імені Н. Челебіджихана.

Для довідки, батальйон імені Номана Челебіджихана – добровільне кримськотатарське збройне формування. Його створення почалося у 2016 році під час блокади на адміністративній межі з окупованим Кримом.

Названий на честь Номана Челебіджихана – кримськотатарського політика і громадського діяча поч. ХХ сторіччя, першого голови уряду Кримської Народної Республіки, організатора I Курултаю кримськотатарського народу, першого муфтія мусульман Криму, Литви, Польщі, Білорусі.

Офіційно цей батальйон так і не був створений. Проте російські спецслужби переслідують кримчан за нібито участь у цій організації.

The post Аблямітова заарештували на два місяці appeared first on Інформаційний портал “СтопКор”.