Українці тепер вимушені звітувати про джерела надходжень на свої банківські рахунки. При цьому інформувати фінансову установу доведеться і про відносно невеликі суми. Саме з такою вимогою і зіштовхнувся директор Української асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко, якому довелося виправдовуватися за 150 гривень, перерахованих йому рідним братом.

Читайте Знай в Google News!

Про це повідомляє видання Експрес

“Нещодавно на картку мені не хотіли зарахувати 150 гривень. Банк попросив підтвердити джерела походження цієї суми. Гроші переказував брат із картки державного банку”, – стверджує чоловік.

Дорошенко каже: його брат подавав декларацію про майновий стан, отож надіслав її банкові для підтвердження джерела походження коштів. “І тоді мені 150 гривень таки зарахували”.

Банкомати, фото Кореспондент

“У банку покликалися на те, що згідно з чинним законодавством України (у т. ч. статті 7 Закону України “Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансування тероризму та фінансування розповсюдження зброї масового знищення”) зобов’язані проводити перевірки всіх прибуткових операцій клієнта. Зокрема, якщо було перевищено ліміт прибуткових операцій. Це може бути встановлений банком індивідуальний ліміт для клієнта. Додам, що суми для моніторингу програма банку вибирає в автоматичному режимі”, – розповідає деталі Дорошенко.

Нагадаємо, У Львові породіль просять зціджувати молоко заради порятунку немовлят.

Як повідомляв портал Знай.ua, НБУ сказав “нехай щастить” російським банкам.

Також Знай.ua писав, що ПриватБанк роз’яснив нові правила переказу грошей.