Днями лідер «Партії вінничан» Микола Філонов виступив із закликом до об’єднання на Вінниччині проукраїнського політичного сегменту. Місцеві вибори, – вказують «вінничани», – відкривають широкі можливості для розвитку територіальних громад, адже на фінішну пряму виходить реформа децентралізації влади.

Територіальні громади отримають максимум повноважень та ресурсну базу, достатню для випереджаючого розвитку. Обласну та районні державні адміністрації буде ліквідовано, а чиновники сформованих радами виконавчих комітетів стануть найманими менеджерами і отримуватимуть зарплатню за рахунок коштів сплачених податків.

Водночас з’являється й небезпека приходу до влади до влади партійних функціонерів, які, прикриваючись брендами популярних партій, можуть «дорватися» до влади. Ще гіршим сценарієм стане консервація ситуації , коли місцеві чиновники, які роками і десятиліттями сиділи на «потоках» і «схемах» зуміють втриматися у власних кріслах

«Партія вінничан» вважає, що такий розвиток подій може стати катастрофічним для Вінниччини, оскільки висуванці «старих» партій, які звикли купувати місця у списках, і діятиму будуть по-старому. А столичним партійним функціонерам байдуже, що робитимуть їхні місцеві клеврети, головним завданням яких буде «відбиття2 вкладених у вибори грошей.

«Тому ми пропонуємо і закликаємо усі здорові, проукраїнські політичні та громадські сили вінницької громади об’єднатися, щоб спільно координувати наші дії, забезпечити принципи чесних і відкритих виборів, покласти край брудним методам взаємопоборювання, знайти спільний алгоритм підтримки єдиних кандидатів на очільників ключових громад Вінниччини, для того, щоб отримати перемогу на виборах і забезпечити на Вінниччині руйнування корупційних схем і притягнення до відповідальності усіх чиновників, які зловживали владою», – заявив голова «Партії вінничан» Микола Філонов.

Питання у тому – чи згодяться на таке об’єднання представники місцевих осередків непарламентських політичних партій, оскільки і їхнє керівництво буде вимагати взяти участь під партійними «брендами», хоча наявні рейтингові показники і не дають можливості сподіватися на успішний виступ на виборах.

«Вінничани» переконані, що створити регіональну коаліцію під вибори є цілком реальним завданням.

«Ми будемо підтримувати кожного кандидата у голови ОТГ, депутати обласної ради та рад ОТГ від нашої єдиної коаліції, яку ми пропонуємо створити на базі «Партії Вінничан». Адже ми усі, не дивлячись на ідеологічні розбіжності, різне бачення розбудови держави, політичних переконань – є вінничанами», – резюмує Микола Філонов.

Перші результати заклику уже є. До коаліції «Партії вінничан» приєднався голова партії Валентина Наливайченка адвокат Роман Корченюк, в Шаргородському районі голова фракції «Свободи» в райраді вийшов з лав партії і перейшов в «Партію Вінничан», по інших районах в вінницьку партію переходять партійці і депутати Ляшка, «укропівці», представники «Батьківщини», БПП, тощо.

Лідери «ПВ» сподіваються, що здоровий глузд все ж візьме гору, і навколо ідеї регіонального патріотизму, який є органічною складовою ідеології Соборної України, об’єднається більша частина патріотично налаштованого політикуму Вінницької області.

Вибір, зрештою, є невеликим. Або голосувати за «старі» партії, які багато років працювали в інтересах олігархів, або – «Партія вінничан».

Нагадаємо, за даними проведеного у липні 2020 р. Всеукраїнського опитування громадської думки соціологічної групи «Рейтинг» 53% опитаних схиляються до того, щоб підтримати на місцевих виборах 25 жовтня саме місцеву партію, навіть якщо вона буде балотуватися тільки в одній області. І лише 27% – вдвічі менше – мають намір голосувати за відому національну політичну силу.

Запис Чи здатні вінницькі політики об’єднатися? спершу з’явиться на Новини Вінниці.