До суду скеровано обвинувальний акт відносно учасників організованої злочинної групи у складі лісничого та двох майстрів лісу ДП «Хмільницьке лісомисливське господарство».

Слідством встановлено, що протягом 2019 року посадовці здійснювали незаконну вирубку дерев, перевезення та збут деревини. Отримані грошові кошти підозрювані ділили між собою. Так, лісничий створив та керував групою, визначав місце та час вчинення рубки, забезпечував майстрів лісу знаряддям, транспортними засобами. Зокрема, він також здійснював збут та розподіляв незаконні кошти.

Внаслідок незаконної діяльності службових осіб було здійснено незаконну рубку лісодеревини породи дуб, граб та черешня у кількості 92 дерев. Таким чином, сума завданих збитків державі склала 1 млн 132 тис. грн.

3 червня 2020 року усім фігурантам організованої злочинної групи було повідомлено про підозру.

Посадовці обвинувачуються у незаконній порубці дерев організованою групою, що спричинило тяжкі наслідки, а також у заволодінні чужим майном шляхом зловживання службовим становищем, вчиненому організованою групою в особливо великих розмірах (ч. 3 ст. 28, ч. 4 ст. 246 та ч. 5 ст. 191 КК України).

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 7 до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років та з конфіскацією майна.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювали слідчі територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Хмельницькому. Процесуальне керівництво – прокуратура Вінницької області. Оперативний супровід – Управління Служби безпеки України у Вінницькій області.

The post Членів організованої злочинної групи судитимуть за незаконну рубку дерев на понад 1 мільйон гривень appeared first on Інформаційний портал “СтопКор”.