Колишній міністр розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України Тимофій Милованов назвав 5 причин через які у жінок можуть бути менші зарплати, ніж у чоловіків. Інформацію він оприлюднив на своїй сторінці в Facebook.

«Сьогодні я написав, що за даними Держстата жінки в середньому отримують на 22-23% меншу зарплату ніж чоловіки. Чому так? Держстат не надає достатньо даних, щоб відповісти на це питання. Тому я можу запропонувати 5 можливих причин.

  1. За ту саму посаду жінкам платять менше. Але це легко довести і оскаржити в судах. Тому, на мою думку, це малоймовірно.
  2. В компаніях де платять більше, власники або топ менеджмент надають перевагу чоловікам. Це чисто теоретична можливість, в яку я не вірю і щодо якої у мене немає підтвердження.
  3. Культура та стереотипи в суспільстві надають перевагу чоловікам при просування в кар’єрі. Таким чином на вищих посадах з більшими зарплатами стає більше чоловіків. Мені здається це потенційно можливо, як гіпотеза.
  4. Жінки більше проводять часу поза ринком праці (робота вдома, діти, тощо) і тому мають менше часу на розвиток навичок та кар’єри. Якщо це так, то державна політика і осучаснення ринку праці (часткова зайнятість, робота з дому…) можуть допомогти виправити цю проблему.
  5. Є «типово чоловічі» посади і «типово жіночі». Типово чоловічі посади мають більш високу зарплату. Особисто я не вірю в «типово чоловічі» та «типово жіночі» посади. Але припускаю, що суспільство може в таке вірити, особливо коли це стосується керівних посад. Ця причина схожа з причиною 3. Там йдеться про швидкість в просуванні в кар’єрі. Тут про не можливість отримати певного типу посади», — повідомив він.

джерело

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here