Про це повідомив голова служби Роман Опімах в ефірі телеканалу «Україна24».

«Ви згадали проект Кільцевої дороги, нещодавно проект був представлений, коли ми отримаємо чіткі координати, де це буде, ми спробуємо підготувати ділянки, запропонувати їх ринку», – зазначив очільник служби.

Наразі Держгеонадра після консультацій з «Укравтодором» уже підготувала 79 ділянок корисних копалин, що можуть використовуватися в дорожньому будівництві і знаходяться поблизу основних поточних проектів «Укравтодору».

«Ми обрали 4-5 областей лівобережної України, де нам «Укравтодор» наголосив, що тут у нас особливо у нас є брак сировини, яку везуть з інших областей», – додав Опімах.

За його словами, це дозволить оптимізувати логістику доставки будівельних матеріалів в ході реалізації національного проекту ремонту і будівництва доріг.

Опімах наголосив, що підготовлені службою ділянки запропоновані всім учасникам ринку і кожен бажаючий може ініціювати проведення електронного аукціону з їх продажу.

Нагадаємо, раніше голова Держгеонадр презентував пакет реформ із новими правилами для надрокористувачів. Зокрема реформа передбачає спрощення правил для «малого надрокористування», також введення розстрочки платежів за надання спецдозволів і вільний обіг спецдозволів.

Зміни в законодавство про надрокористування підтримав голова виконавчого комітету Ради реформ України Михайло Саакашвілі.

Раніше депутати екологічного комітету парламенту схвалили діяльність Державної служби геології та надр у першому півріччі поточного року. Зокрема щодо запуску службою Єдиного вікна надрокористувача, що дало змогу вдвічі скоротити кількість повернень документів заявникам та налагодити ефективний діалог із суб’єктами ринку.