Україна не домоглася від «Газпрому» підвищення тарифу на транзит газу через те, що співробітники «Нафтогазу» неправильно оформили позов.

Про це заявив виконавчий директор «Нафтогазу» Юрій Вітренко, виступаючи на зустрічі з членами Energy Club, повідомляє OBOZREVATEL.

«Співробітники «Нафтогазу» під час складання документа-прохання до «Газпрому» не дотрималися формальних вимог», — пояснив Вітренко.

Вітренко також розповів, що якби Україна не переглянула умови комерційної діяльності з «Газпромом», то вони б у майбутньому її «вбили». Справа в тому, що РФ за правилом «бери або плати» вимагала від України близько $56,7 млрд плюс мало не $15 млрд відсотків.

«Якщо відкинути відсотки, було б $56,7 млрд. Але ми розуміємо масштаб цієї проблеми. Якби ми не змінили комерційні умови з «Газпромом», то ніяке внутрішнє підвищення тарифів в Україні, ніякі зовнішні зміни не врятували б «Нафтогаз» і Україну . $56,7 млрд — це третина всіх доходів держбюджету. Це в два рази більше, ніж сумарні витрати на оборону, освіту і медицину», — сказав Вітренко.

Раніше Юрій Вітренко заявив, що НАК «Нафтогаз» має низку потенційних проблем з «Газпромом», які буде вирішувати в міжнародних арбітражах, якщо не зможе врегулювати напрямок.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here