Іран взяв на себе відповідальність за збитий біля Тегерана літак компанії «Міжнародні авіалінії України» і готовий до переговорів про компенсацію.

MAU Iran
Фото: REUTERS

Про це заявив глава Авіаційної організації Ірану Тураджі Зангане, передає “Укрінформ” посилаючись на “IRNA”.

“Переговори з питань, пов’язаних з катастрофою українського літака, включаючи питання про компенсацію, були ключовими в цих переговорах. Наступна зустріч запланована на жовтень в Тегерані”, – сказав він.

Зангане додав, що Іран взяв на себе відповідальність за катастрофу літака МАУ: “без сумніву те, що Іран взяв на себе відповідальність за цю помилку, тому він повністю готовий до переговорів щодо компенсації”.

Як повідомлялося, 8 січня 2020 року після зльоту з аеропорту Тегерана ракетою було збито літак Boeing-737 авіакомпанії “Міжнародні авіалінії України”, що виконував рейс PS752 за маршрутом Тегеран-Київ. На борту перебували 176 осіб: 167 пасажирів і дев’ять членів екіпажу. Всі вони загинули. Серед них 11 українців – двоє пасажирів і дев’ять членів екіпажу. Також серед загиблих – громадяни Ірану, Канади, Швеції, Афганістану, Великої Британії.

18 липня Іран відправив до Парижа “чорні скриньки” зі збитого у січні українського пасажирського літака авіакомпанії МАУ. Пізніше заступник міністра закордонних справ України Євген Єнін повідомив, що бортові самописці успішно прочитані та розшифровані, стенограма підтвердила факт незаконного втручання.

У Києві 30 липня за участю іранської делегації відбулися перемовини щодо компенсацій за збиття Іраном рейсу Міжнародних авіаліній України PS752.

31 липня в Офісі генпрокурора поінформували, що наступний раунд переговорів з Іраном щодо розслідування авіакатастрофи рейсу Тегеран-Київ, заплановано на жовтень.

The post Іран готовий компенсувати за збитий літак МАУ appeared first on Інформаційний портал “СтопКор”.