Верховна Рада України скасувала необхідність мати довідки кандидатам на місцевих виборах. За словам нардепів таку довідку надають протягом 30 календарних днів з дня надходження запиту, що може суттєво перешкодити кандидатам у депутати на місцевих виборах бути зареєстрованими для участі в місцевих виборах.

vibori
Фото: УНІАН

Про це повідомляє РБК-Україна.

За документ проголосували 325 нардепів.

У пояснювальній записці вказано, що, згідно з наказом Міністерства внутрішніх справ України № 1256 від 29.11.2016, таку довідку надають протягом 30 календарних днів з дня надходження запиту.

“Зазначений строк може суттєво перешкодити кандидатам у депутати на місцевих виборах бути зареєстрованими для участі в місцевих виборах, що, у свою чергу, є обмеженням реалізації пасивного виборчого права”, – підкреслюється у ній.

При цьому довідка про наявність чи відсутність судимості вимагається не від усіх кандидатів на місцевих виборах. Відповідно до чинного законодавства, вказану довідку не потрібно надавати:

  • кандидатам у депутати сільської, селищної, міської ради (територіальної громади з кількістю виборців до 10 тисяч осіб);
  • кандидатам на посаду сільського, селищного, міського голови.

У зв’язку з цим даний закон вилучає норму Виборчого кодексу України, що вимагає надання довідки про наявність чи відсутність судимості для деяких кандидатів на місцевих виборах. Кандидат має зазначити свою несудимість в автобіографії, без надання довідки.

The post Кандидати на місцевих виборах тепер не зобов’язані мати довідку про несудимість   appeared first on Інформаційний портал “СтопКор”.