Про це повідомляє видання enkorr з посиланням на ProZorro.

“Анвітрейд” запропонувала ресурс за розрахунковою ціною 19 770,4 грн/т,» ОІЛ Трейд 2018″ — по 19 610,9 грн/т.

За розрахунками видання, так звана фіксована “брудна” маржа постачальників, яка надалі буде автоматично приплюсовуватися до котирувань ДП за 10 днів з отримання рознарядки, складе у «Анвітрейд» 877 грн/т ($32/т) у «ОІЛ Трейд 2018» — 744 грн/т ($27/т).

Ця» брудна ” маржа крім чистого заробітку компаній включає в себе витрати на оплату премій за імпортними контрактами або закупівлі на внутрішньому ринку, витрати на доставку в Україну, страховку та інші витрати.

Нагадаємо, формульний підхід з використанням цін в європейських біржових майданчиках використовується в Україну також для розрахунку вартості газу для населення. З лютого по липень 2020 року це була Т.зв. формула «Амстердам плюс» – ціна на хабі ТТF в Нідерландах плюс доставка в Україну. З 1 серпня постачальники орієнтуються на хаб NCG в Німеччині, додаючи фіксовану націнку, яка покриває транспортні витрати на доставку газу в Україну.

Аналогічна формула в 2016-2019 р.діяла для розрахунку вартості вугілля при встановленні прогнозної оптової ціни електроенергії виключно для промислових споживачів. Вона отримала назву ” Роттердам»” і передбачала включення вартості доставки вугілля від хабів Амстердам-Роттердам-Антверпен. Формула була скасована з 1 липня 2019 з введенням ринку електроенергії.