В Білорусі відбувається те саме, що Росія розіграла восени 2013-взимку 2014 року в Україні. Використовуючи реально наявне невдоволення владою, запускається сценарій керованого хаосу, який на виході переслідує два сценарії, що задовольняють інтереси Росії. Таку думку висловив політичний експерт Юрій Романенко.

Про два сценарії для Білорусі пише видання “Хвиля“.

Олександр Лукашенко, скріншот з відео

На думку Романенка, якщо переможе Лукашенко, то його перемога повинна бути слабкою і нелегітимною в очах населення і Заходу. Це змусить Лукашенко, як Януковича і Кучму у 2001-2004 роках шукати допомоги у Росії, яка буде готова її надати за посилення своїх позицій в РБ. Перемога повинна бути з кров’ю, тому з’явилися вагнеровці. Кров формує ту слабкість, яка жене в обійми Росії, зазначив він.

“Другий варіант – перемога опозиції. Непідготовлені люди, які відкриють дорогу хаосу, прибравши Лукашенко, який досить хитрий і норовливий. Щоб намагатися шукати альтернативи Росії в умовах, коли вона більше не може спонсорувати колишню модель симбіозу РФ і РБ. Тому потрібна нова фігура з силовиків, які пристебнете міцніше РБ до РФ після якогось часу хаосу.”, – вважає Романенко. Юрій Романенко

Юрій Романенко зауважив, що майбутнє режиму Лукашенка безпосередньо залежить від обсягу насильства, яке він буде застосовувати в найближчі години і дні. Якщо воно буде обмеженим і точковим, то Лукашенко втримається.

Олександр Лукашенко, скріншот з відео

“Якщо насильство буде застосовуватися широко і безконтрольно, то це буде постійно розширювати соціальну базу протесту і її радикалізувати. Тоді ситуація піде за іранським сценарієм 1979 року, коли більша кількість репресій і жертв плодило більше обурення, великі протести.”, – пише Романенко. Юрій Романенко

Експерт зазначає, що коментарі наших медіа та експертів смішно читати, тому що вони переносять нашу ситуацію на РБ. Він схиляється до того, що Лукашенко з малою кров’ю встоїть. Однак, він буде ослаблений і буде змушений притулятися до Росії ще більше, яка виграє тут.

Своєю чергою, Україні, як вважає Романенко, треба здійснювати перебудову інститутів і економіки і не морочитися, що Росія оточує нас.

“Якщо Україна буде модернізуватися, то вона вирішить цей виклик. Якщо буде істерично тремтіти, як заєць, і волати “Путін! Путін!”, залишаючись жалюгідним хворим корупційним лімітрофом то і закінчить як зайчик. Дивіться на РБ беземоційно. Це не наша гра і нічого крім проблем ця гра нам не принесе.”, – йдеться у повідомленні. Юрій Романенко

Скріншот: Романенко / Телеграм

Обов’язково підпишись на наш канал у Viber, аби не пропустити найцікавіше

Нагадаємо, ПриватБанк відмовив дитині без батьківської опіки, українці не змовчали: “Дискримінація за соціальним походженням?”

Як повідомляв портал “Знай.uа”, Мандзій розповіла, яким буде навчання у школах з вересня: “зелені уроки” та маски на перервах

Також Знай.uа” писав, в Україні зростуть зарплати бюджетників – скільки люди отримуватимуть уже з вересня

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here