Президент Республіки Білорусь Олександр Лукашенко поспілкувався телефоном з президентом РФ Володимиром Путіним. Говорили про ситуацію з протестами, яку лідер Білорусі вважає спільною загрозою.

Lukashenko i Putin
Фото: nh.ee

Про це, повідомили у телеграмі “БелсАТ”, передає “24 Канал”.

Говорили про ситуацію у Білорусі та навколо неї. Деталі розмови наразі не повідомляють.

Однак раніше Олександр Лукашенко заявляв, що йому обов’язково потрібно зв’язатися з Володимиром Путіним. Білоруський президент хотів обговорити масові протести, які він вважає спільною для обох країн загрозою.

Нагадаємо, 9 серпня у країні пройшли президентські вибори. До цього упродовж 5 днів білоруси могли проголосувати за свого кандидата у президенти на попередніх виборах.

Участь у перегонах брали 5 кандидатів – голова партії Білоруська соціал-демократична “Грамада” Сергій Черечень, дружина затриманого блогера та активіста Світлана Тихановська, ексдепутат Анна Канопацька, співголова об’єднання “Говори правду” Андрій Дмитрієв і чинний президент Олександр Лукашенко.

До участі у виборах не допустили багатьох кандидатів. Зокрема, Валерія Цепкала, колишнього соратника Лукашенка банкіра Віктора Бабарико (його заарештували за кілька днів до голосування) та чоловіка Тихановської – Сергія.

Крім того, напередодні виборів у Білорусі почалися переслідування та затримання опозиційних активістів, що викликало обурення у громадськості. У Мінську декілька разів збиралися мітинги та акції протесту, але їх розганяв ОМОН.

А вже після оголошення перших результатів кілька сотень активістів почали виходити на мирні акції протесту. Щоправда, у перший день і наступну ніч їх жорстоко розігнали силовики, застосувавши світлошумові гранати, гумові кулі та водомети.

Акції протесту тривають досі вже сьомий день. Крім того, проходять загальнонаціональні страйки та акції солідарності.

The post Лукашенко провів телефонну розмову з Путіним appeared first on Інформаційний портал “СтопКор”.