Бойовим мистецтвам, які вчать чесності та повазі до суперника, наразі навчаються 20 хлопчиків. Місце тренування незвичайне – база спецпідрозділу КОРД, а виховує переможців капітан поліції, а за сумісництвом тренер та наставник, майстер спорту України з дзюдо.

Другий рік поспіль у вільний від роботи час інспектор диспетчерської служби поліції Донеччини В’ячеслав Костенко займається тренерською діяльністю на громадській основі. Раніше тренування майбутніх чемпіонів проходило в одній зі спортивних шкіл Маріуполя. Зараз за сприянням керівництва поліції Донеччини та сформованої команди поліцейських-дзюдоїстів обрано нове місце для спортивного виховання дітей – «штаб-квартиру» бійців Корпусу оперативно-раптового дії.

Спортивний зал бази спецпідрозділу обрано невипадково. Приміщення обладнано всім необхідним для  повноцінного тренування,  а ще – заряджене енергією переможців. 

Від так 20 хлопчиків тренуються три рази на тиждень, а приклад справжньої чоловічої сили завжди перед очима –  бійці спецсил та улюблений тренер-поліцейський.

Двогодинне тренування починається з розминки, після чого учні переходять до засвоєння бойових прийомів. Самбо – наука перемагати чесно, поважаючи суперника. Тому перше, що роблять спортсмени –  вітають килим та противника. Наприкінці хвилинка тиші та поглинання пройденого матеріалу – все це тренер підкріплює розповідями про цікаві факти з історії бойового мистецтва та принципах, на яких воно будується.

В’ячеслав Костенко невипадково обрав для себе тренерську діяльність – чоловік взяв на себе відповідальність за підопічних батька, який з 1996 року і до останнього подиху був тренером по дзюдо, він і виховав у синові любов до спорту.

У 2002 році поліцейський отримав звання майстра спорту України, неодноразово виступав у відомчих  чемпіонатах, де представляв поліцію Донецької області.  Останнє таке змагання проходило у лютому 2020 року у Харкові, участь у ньому взяли понад 200 найсильніших поліцейських зі всієї країни у складі 27 команд. Збірна команда ГУНП Донеччини посіла п’яте місце, як і сам В’ячеслав у своїй ваговій категорії.

Ось так поліцейський-спортсмен на власному прикладі виховує маленьких чемпіонів. Вже незабаром юні спортсмени поборються на змаганнях за першість Маріуполя, а доти – постійні тренування і, як зазначив семирічний Федір, вихованець секції: «Це шлях до успіху».

Мудрість слів маленького хлопчика вражає. Побажаємо всім учням бойового мистецтва успіхів на килимі, хай ваші дзюдоги прикрашають тільки золоті медалі!

The post Майбутніх чемпіонів з дзюдо та самбо тренує поліцейський та володар чорного поясу В’ячеслав Костенко appeared first on Інформаційний портал “СтопКор”.