Печерський районний суд міста Києва обрав запобіжний захід трьом затриманим членам злочинної групи, яка вимагала у підприємця неправомірну вигоду за нестворення перешкод у постачанні медичних масок для потреб Збройних Сил України (ч. 4 ст. 368 КК України).

Усім членам угруповання обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави. Суми застави різні: 230 000 гривень, 3 177 000 гривень та 13 000 000 гривень.
 
Нагадаємо, навесні 2020 року до директора товариства, переможця переговорної процедури із закупівлі медичних масок для потреб Збройних Сил України, звернулись цивільні особи, які висунули вимогу надати їм неправомірну вигоду з розрахунку 1 гривня з 1 маски для подальшої передачі службовим особам Командування медичних сил Збройних Сил України. Вказані цивільні особи нібито мали забезпечити належне виконання укладеного договору, позитивний висновок службової перевірки військової служби правопорядку Збройних Сил України, швидку оплату за поставлений товар та не мали перешкоджати у виконанні умов договору. У подальшому вказану вимогу у ході розмов також підтвердили відповідні службові особи, які контролювали виконання умов договору.

Загалом члени злочинної групи розраховували отримати неправомірну вигоду в сумі понад мільйон гривень, яку вдалося зменшити до 998 000 гривень.

Грошові кошти на вимогу фігурантів планували передавати скриньку у відділенні однієї з банківських установ в місті Києві.

Так, 17 серпня 2020 року, під контролем правоохоронців члени угруповання одержали частину неправомірної вимоги у сумі 400 000 гривень, які вони розподілили між собою.

19 серпня 2020 року після передачі другої частини неправомірної вигоди у сумі 598 000 гривень слідчими Державного бюро розслідувань в порядку статті 208 КПК України затримано двох посередників, один з яких є працівником Державної інспекції енергетичного нагляду України, а також керівника одного з управлінь Командування медичних сил Збройних Сил України та офіцера медичної служби однієї з військових частин.

The post Майже мільйон гривень «на відкатах» за медичні маски для військовослужбовців: суд обрав запобіжний захід трьом членам злочинної групи appeared first on Інформаційний портал “СтопКор”.