Комітет ВРУ з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та Автономній Республіці Крим, міста Севастополя, національних меншин та міжнаціональних відносин прийняв рішення не приймати звіти організацій, що існують за рахунок надання їм грантів.

Про це передавати прес-служба партії»опозиційна платформа – за життя”.

Стало відомо, що 2 вересня під час засідання Комітету члени фракції ОПЗЖ Віктор Медведчук і Вадим Рабінович зупинили «діяльність» організацій, що існують завдяки грантам.

Так, одним з пунктів порядку денного засідання Комітету було питання Про затвердження результатів піврічного моніторингу проектів міжнародної технічної допомоги. Зокрема, йшлося про просування участі в Україні міжнародної технічної допомоги «підтримка жінок-лідерів в Україні» виконавцем яких є Національний демократичний інститут міжнародних відносин та «місцеве спостереження за політичними процесами в Україні», виконавцем якого є ВГО «Громадянська мережа ОПОРА».

Тобто, пояснили в прес-службі, комітет, будучи бенефіціаром цих проектів, планував проголосувати за звіт НДІ про проведену роботу на території України: як за ці півроку було адаптовано законодавство, які проекти, в тому числі пов’язані з виборами, вдалося впровадити «грантоїдам».

Позиція лідерів ОПЗЖ порушила ці плани: Медведчук і Рабінович виступили категорично проти прийняття звіту, аргументувавши свою позицію тим, що вони не приймали рішення про співпрацю з цими організаціями, не голосували за виділення їм коштів і не контролювали їх проходження і розподіл.

Повідомляється, що голова Комітету зробив кілька спроб отримати результат, зручний для влади, проте марно, депутати від ОПЗЖ наполягали проти прийняття звіту незрозумілих організацій, які витрачали невідомо які гроші на загадкові проекти.

У підсумку, партія Медведчука перемогла: комітет прийняв рішення не приймати звіти організацій НДІ і ВГО «ОПОРА».