Управління капітального будівництва та перспективного розвитку міста Краматорської міської ради за результатами тендерів має намір замовити ТОВ «Буддеталь» будівництво спортивних споруд та громадських туалетів в парку «Сад Бернацького» на загальну суму 7,16 млн грн.

Про це написало видання «Вчасно».

За даними «Прозорро», загалом було проведено три закупівлі.  Туалети мають з’явитися в 1-му пусковому комплексі, а ігрові споруди — в 5-му та 6-му протягом цієї осені, як свідчить календарний графік підрядника. Туалети коштуватимуть майже три мільйони гривень, а споруди — 4,2 мільйони

На всіх торгах єдиним конкурентом «Буддеталь» була ФОП Олена Пугачова з дешевшими пропозиціям, які були відхилені «невідповідність усім критеріям, умовам та вимогам, визначеним у тендерній документації».

Пропозиції ж «Буддеталь» були на рівні очікуваної вартості, тому економія замовника склала 0%.

При цьому поведінка гравців тендеру мала ознаки змови.

По-перше, учасники мали спільні контактні дані: якийсь час в «Буддеталь» використовували той самий номер телефону (+380978818850), що зараз у підприємниці Пугачової.

По-друге, ФОП не принесла на тендер найнеобхідніших документів: ні кошторисної документації, ні календарного графіка, ні свідчень досвіду схожих робіт.

По-третє, підприємниця Пугачова досі приходила на тендери тільки разом з «Буддеталь». Всього таких було шість.

Нагадаємо, що реконструкція міського парку «Сад Бернацького» триває вже четвертий рік і супроводжується занепокоєнням з боку екологів і розслідуваннями ЗМІ та правоохоронних органів. Загальні витрати на реконструкцію та улаштування парку перевищують 200 млн грн. А замовниками робіт, крім управління капітального будівництва Краматорської міськради, також виступає департамент екології та природних ресурсів Донецької ОДА.

Засновниками ТОВ «Буддеталь», яке прописане в Краматорську, є місцеві мешканці Федір Катрук, Олександр Пашко та Констянтин Сакович. В 2016-2020 роках фірма отримала замовлень 10,94 млн грн.