Як передає Укрінформ, про це розповів віцепрем’єр – міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков у програмі “5 питань на злобу дня” на телеканалі «Дом».

“Україна пішла шляхом того, що сьогодні внутрішньо переміщені особи – це, ще раз повторюся, близько 1,5 млн осіб населення України, повинні мати право сказати своє слово. Тому що це основа демократії, це одна з основоположних свобод людини, передбачених Конституцією, – формувати органи влади, які впливають на їхнє життя. Відповідно, місцеві ради, голови місцевих селищних, сільських, міських рад”, – підкреслив він.

За словами Резнікова, щоб переселенці могли проголосувати на місцевих виборах, найголовніше – це зареєструватися до 10 числа наступного місяця (вересня – ред.) у Державному реєстрі виборців. Процедура не складна і передбачає ряд дій, в тому числі надання документів, сказав він.

“В першу чергу, це ваш паспорт, ваше свідоцтво внутрішньо переміщеної особи, і найголовніше – документи, що підтверджують, що ви законно перебуваєте в тому чи іншому місці, де ви маєте намір проголосувати на місцевих виборах – місто, село, селище тощо. Тому що потрібно прив’язатися до того місця, де ви хочете обрати свого міського голову, своїх депутатів. А може, ви маєте намір балотуватися в списках однієї з політичних сил, що беруть участь у цих місцевих виборах”, – зазначив міністр.

Резніков впевнений, що внутрішньо переміщені особи мають право як вибирати, так і бути обраними.

“Вони також можуть і хочуть реалізувати своє право обиратися і бути обраними та обирати, в тому числі на місцевих виборах. Оскільки таке право на виборах президента було відновлено, вони вже голосували на місцях тимчасової реєстрації, вони це зробили, свій голос реалізували, – пояснив віцепрем’єр. – Вони працюють, вони платять податки, від усіх їхніх зарплат відраховується відповідний податок, і багато іншої користі вони приносять. Так чому ж їм не дати таку можливість, наповнюючи своєю працею, своїми зусиллями, своєю енергією місцеві громади, в тому числі не взяти участь у голосуванні?”

Зокрема, за його даними, тільки в Харківській області близько 150 тисяч внутрішньо переміщених осіб, а це 10% від загального числа переселенців.

Як повідомлялося, в Україні з 5 вересня стартує виборчий процес місцевих виборів.

Джерело: Укрінформ

The post Місцеві вибори: Резніков роз’яснив алгоритм голосування переселенців appeared first on Інформаційний портал “СтопКор”.