Суд зобов’язав ДБР і Генпрокуратуру почати кримінальне переслідування керівників Донецької та Луганської областей за фактом скасування виборів на Донбасі. Про це повідомили в ОПЗЖ.

8 серпня 2020 року Центральна виборча комісія прийняла постанову “Про неможливість проведення перших виборів депутатів окремих сільських, селищних, міських рад Донецької й Луганської областей та відповідних сільських, селищних, міських голів 25 жовтня 2020 року”.

Підставою для прийняття постанови у ЦВК назвали  надані очільниками Донецької й Луганської ОДА П.Кириленком і С.Гайдаєм висновки про неможливість підготовки та проведення місцевих виборів 25 жовтня 2020 року.

Представник “Опозиційної платформи – За життя”, народний депутат Василь Німченко звернувся до в. о. директора Державного бюро розслідувань Соколова А. В. та генерального прокурора Венедиктової І. В.

У зверненні наголошується, що обставини ухвалення постанови й висновки ОВДА вказують “на фальсифікацію і надуманість підстав з метою захоплення влади шляхом запобігання проведенню місцевих виборів на окремих територіях Донецької та Луганської областей, формування органів місцевого самоврядування, а також позбавлення громадян права на управління державними справами, що має ознаки скоєння злочинів, передбачених статтею 109 КК України “Дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади”, ст. 157 КК України “Перешкоджання здійсненню – виборчого права”, ст. 161 “Порушення рівноправності громадян” КК України, ст. 364 “Зловживання владою або службовим становищем” КК України (корупційна складова).

У зв’язку з відмовою ДБР і Генеральної прокуратури в кримінальному переслідуванні за вчинення тяжких злочинів і бездіяльністю правоохоронних інститутів влади, народний депутат України звернувся до суду.

Печерський районний суд м.Києва за фактом протиправних дій, пов’язаних з порушенням виборчих прав громадян 26 серпня 2020 року прийняв рішення, яким зобов’язав Генеральну прокуратуру внести відомості про кримінальний злочин, скоєний керівниками Донецької і Луганської обласних військово-цивільних адміністрацій П.Кириленком і С.Гайдаєм почати досудове розслідування щодо зазначених посадових осіб і членів ЦВК, причетних до прийняття рішення про блокування виборів в 18 ТКГ і позбавлення виборчих прав понад 500 тисяч громадян України.

1 вересня 2020 року Шевченківський районний суд м.Києва визнав протиправною бездіяльність ДБР і задовольнивши скаргу народного депутата, зобов’язав внести в ЄДР відомості про злочини корупційного характеру глави Донецької ОВДА П.Кириленка і  Луганській ОВДА С.Гайдая, та почати їхнє кримінальне переслідування за фактами вчинення злочинів.

28 серпня 2020 року прокуратурою Луганської області розпочато досудове слідство у кримінальній справі № 42020130000000130 щодо дій голови Луганської ОВДА С.Гайдая.