22 серпня у селі Мала Рибиця Краснопільського району, що на Сумщині, безпритульний кіт подряпав чоловіка на власному подвір’ї, при спробі останнього вигнати його з домоволодіння. Кіт був загнаний у клітку для подальшого спостереження за його станом, 25 серпня кіт загинув. У біозразках тварини виявили сказ.

Kit
Фото: rivnepost

У термінованому порядку потерпілому було запропоновано звернутися за медичною допомогою. Фахівцями ветеринарної медицини було відібрано патологічний матеріал для дослідження на сказ. Після відбору матеріалу труп кота спалено, а місце продезінфіковано.

Згідно з лабораторним дослідженням Сумської регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби, звіт про результати дослідження патологічного (біологічного) матеріалу № 002349 п. м./20 від 26.08.2020 у мазках-відбитках, зроблених із надісланого матеріалу, виявлене свічення характерне для вірусу сказу.

Рішенням Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Краснопільській районній державній адміністрації № 2 від 26.08.2020 оголошено неблагополучний пункт по сказу і введені карантинні обмеження та визначено загрозливу зону. Розпочаті комплексні заходи по ліквідації сказу відповідно до затвердженого Плану, передає “Сумські Дебати”.

Потерпілий проходить курс антирабічних щеплень.

The post На Сумщині скажений кіт подряпав чоловіка і помер appeared first on Інформаційний портал “СтопКор”.