На початку 2019 року в селі Дорожне неподалік від Вінниці Асоціація захисту прав та допомоги людям з інвалідністю «Відкриті серця» облаштувала тепличне господарство.

Воно стало частиною соціальних майстерень, які ще з 2012 року допомагають із соціалізацією та трудовою зайнятістю молодим людям, що мають важкі форми інвалідності.

Про це пише сайт Інвак Інфо

Проект «Втілення інклюзивної моделі зайнятості членів сімей, де живуть люди з важкими формами інвалідності на базі тепличного господарства Соціальних майстерень м. Вінниці» реалізовано завдяки фінансуванню через Фонд сприяння розвитку малих і середніх підприємств проекту міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (Проект ПРОМІС). Крім установлення теплиці, ініціатива передбачала впровадження комплексного робочого місця для молоді з інвалідністю та поширення цього досвіду серед партнерських і дружніх організацій на регіональному та всеукраїнському рівнях.

Керівниця проекту Світлана Демко розповідає, що Асоціація «Відкриті серця» працює з молодими людьми, більшість із яких визнані недієздатними. З багаторічного досвіду спілкування з ними жінка знає, що ця молодь хоче та може працювати. Утім непоодинокими є ситуації, коли в родинах гальмують розвиток дітей з інвалідністю, не даючи їм шансів вправлятись у самостійності та набувати нових навичок.

У межах втілення проекту теплицю площею 100 м2 обладнали автоматичним крапельним поливом, опаленням, освітленням, вентиляцією та кількаярусним устаткуванням для комплексного вирощування рослин.

Завдяки задіяним технологіям вона працює цілорічно. Простір тепличного комплексу є безбар’єрним, тож тут можуть повноцінно працювати люди на інвалідних візках. Світлана Демко розповіла, що запуск роботи супроводжувався консультаціями фахівців тепличного господарства, експертиза яких допомогла грамотно налагодити стабільне вирощування рослин. Навесні 2019 року тут уперше висіяли помідори, огірки, перці, брюссельську капусту, кольрабі, квіти й різноманітні пряні трави.

На цей час на базі теплиці організовано вісім робочих місць, молоді люди працюють почергово згідно з індивідуальними графіками. Наталія Лозіцька, членкиня Асоціації «Відкриті серця» та мама дівчини з інвалідністю, стала однією з цих 10 осіб, які надають супровід працівникам теплиці.

Запис На Вінниччині молоді люди з інвалідністю вирощують квіти, зелень, пряні трави, овочі та розсаду спершу з’явиться на Новини Вінниці.