В селі Старостинці Погребищенського району, символічно 24 серпня в День Незалежності України, відбулися урочисті заходи вшанування пам’яті легендарного повстанського отамана Української Народної Республіки, розвідника, генерала-хорунжого Української повстанської армії Івана Демидовича Трейка.

Про це повідомили на сайті Вінницької обласної ради.

На його честь у його рідному селі відкрили меморіальну дошку. Це перше офіційне вшанування славетного героя на Вінниччині за роки незалежності України. Цьогоріч виповнюється 122 роки з дня народження і 75 років з дня загибелі Івана Трейка.
Ініціатива вшанування і відкриття дошки Івану Трейку в Старостинцях належить депутату обласної Ради Володимиру Барцьосю. Рішення про встановлення дошки ухвалено 20 листопада 2017 року 26 сесією 7 скликання Старостинецької сільської ради. Автор дошки – скульптор Анатолій Бурдейний  з міста Вінниці.

Символіка дошки показує традицію визвольної боротьби українців за державність і національну волю, характеризує героїчний життєпис отамана і генерала Івана Трейка.
Відкриття меморіальної дошки стало можливим завдяки фінансуванню Старостинецької сільської ради та коштів меценатів. Захід організовано за підтримки Погребищенської райдержадміністрації та районної ради, Старостинецької сільської ради та Вінницького обласного молодіжного центру «Квадрат».

Урочистий мітинг з цієї нагоди розпочався з героїчних пісень вокально-інструментального ансамблю «Оберіг» Донецького національного університету імені Василя Стуса.

Запис На Вінниччині відкрили меморіальну дошку генералу-хорунжому УПА Івану Трейку спершу з’явиться на Новини Вінниці.