За порушення цієї заборони чинне законодавство передбачає штрафні санкції.

Щоосені перед жителями міст і сіл постає питання, що робити з рослинними відходами: скласти їх в компостні ями, вивезти на смітник чи просто спалити. І чимала кількість громадян обирають саме останній спосіб.

Однак це не тільки шкідливо для навколишнього середовища та здоров’я людей, які страждають на серцево-судинні чи алергічні захворювання, а й заборонено законом. Згідно зі ст. 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення, подібні дії караються накладенням штрафу від двадцяти до вісімдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Випалювання стерні, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від ста вісімдесяти до трьохсот шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від дев’ятисот до однієї тисячі двохсот шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Це передбачено статтею 77-1 цього ж Кодексу.

Разом з тим поліцейські нагадують, що розпалювання вогнищ в умовах посухи і спеки може призвести до виникнення масштабних пожеж та стати причиною знищення майна і навіть загибелі людей.

Подільський відділ поліції в Одеській області

The post Подільські поліцейські нагадують громадянам про заборону спалювання листя, сухої трави та іншого побутового сміття appeared first on Інформаційний портал “СтопКор”.