Шахраї випробували на громадянах вже тисячі різних шахрайських схем, серед яких – «ваш родич в поліції або лікарні», покупка товарів і послуг через Інтернет, імовірний грошовий виграш, заволодіння пін-кодом банківської карти з подальшим зняттям готівки з рахунку, продаж чудодійних ліків та інші. Деякі громадяни спеціально полюють на довірливих людей похилого віку, щоб привласнити їхнє майно.

На початку серпня в Подільський відділ поліції надійшла заява від 78-річного чоловіка про те, що його ошукала невідома жінка. Як виявилося, відвідувачка  скористалася старою схемою обману – вона відрекомендувалася пенсіонеру соціальною працівницею, яка нібито розносить по домівках матеріальну  допомогу. Літній чоловік не запідозрив підступу і на прохання жінки віддав їй десять тисяч гривень решти за ту «матеріальну допомогу», яку вона нібито йому принесла, але так і не віддала. Шахрайка з грошима відразу покинула квартиру потерпілого, запевнивши його, що зробить дідусеві закупи і повернеться. Не дочекавшись жінки, громадянин викликав поліцію.

Відомості про подію внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч.1 ст.190 (шахрайство) Кримінального кодексу України. Особа, яка вчинила цей кримінальний проступок, встановлюється.

Правоохоронці завважують пенсіонерам, що не слід впускати в свою оселю незнайомих людей, ким би вони не представлялися – соціальними працівниками, волонтерами або співробітниками житлово-комунальних служб. Якщо ж сторонні особи вже потрапили в будинок або квартиру, перевірте у них документи, зателефонуйте родичам та повідомте про візитерів. А якщо є така можливість, сфотографуйте непроханих гостей і їхні документи.

Маємо прохання і до громадян, у яких літні родичі проживають окремо: не забувайте не тільки цікавитися їхнім самопочуттям, а й нагадуйте про правила спілкування з незнайомцями. Це особливо актуально під час карантину, коли шахраї використовують будь-які можливості, щоб збагатитися.

Подільський відділ поліції в Одеській області

The post Поліцейські закликають пенсіонерів бути обережними при спілкуванні з незнайомцями appeared first on Інформаційний портал “СтопКор”.