За сприянням Консультативної місії Європейського Союзу поліцейські вдосконалюватимуть дії щодо підвищення безпеки та прозорості виборчого процесу. Зокрема плануються спільні заходи щодо подолання ризиків, пов’язаних з місцевими виборами, зміцнення діалогу з громадськістю та оперативного реагування на виклики безпеці.


Взаємодію під час підготовки до проведення місцевих виборів, які відбудуться 25 жовтня 2020 року, обговорили начальник поліції Донецької області Микола Семенишин і виконуючий обов’язки Голови офісу КМЄС в м. Маріуполі Мартін Лапорте.

Участь у зустрічі взяли також радник КМЄС з кримінальних розслідувань Георг Партенхаймер (Німеччина) та радник КМЄС з прав людини, гендеру, громадського суспільства Юлія Сербина.

Микола Семенишин відзначив, що з метою супроводження виборчого процесу в Головному управлінні Нацполіції в Донецькій області вже розгорнуто діяльність робочої групи, до якої увійшли представники главку, міжрегіональних підрозділів поліції та інших правоохоронних органів. Завдання поліцейських – оперативне реагування на всі події, пов’язані з виборами.

Мартін Лапорте розповів, що минулого року Консультативна місія успішно впровадила заходи щодо зміцнення спроможності офіцерів поліції у сфері виборчого процесу в ряді регіонів. Цього року аналогічний проєкт реалізується на Донеччині.

Зокрема планується підвищити інформованість поліцейських щодо особливостей безпеки виборчого процесу, визначити пов’язані з ним загрози та запобігти порушенням. Крім того, поліція підвищить взаємодію з громадянським суспільством.

Сторони домовилися про проведення круглого столу щодо доброчесності у сфері виборчого процесу на Донеччині. Заплановано, що участь у заході візьмуть представники Громадянської мережі ОПОРА, Донецької облдержадміністрації, територіальних виборчих комісій, державного реєстру виборців, системи охорони здоров’я.
The post Поліція Донеччини співпрацює з Консультативною місією ЄС при підготовці до забезпечення чесних виборів appeared first on Інформаційний портал “СтопКор”.