За процесуального керівництва прокуратури Харківської області повідомлено про зміну раніше повідомленої підозри керівнику фермерського господарства за фактом порушення встановлених правил охорони та використання надр, що спричинило тяжкі наслідки, а також безгосподарського використання земель (ч. 4 ст. 240, ч. 1 ст. 254 КК України).

За даними слідства, керівник фермерського господарства, не маючи дозволу на користування земельними ділянками для використанням надр і належним чином оформленої ліцензії на видобуток корисних копалин, без гірничого відводу та плану розробки родовища корисних копалин, з липня по листопад 2019 року незаконно добував пісок у Вовчанському районі Харківської області. Він утворив два кар’єри загальною глибиною майже 11 метрів. Надалі підприємець реалізовував добутий пісок іншим громадянам у вигляді товарної продукції.

Проведена інженерно-екологічна і судово-економічна експертизи показали, що несанкціонованим видобутком піску створено небезпеку для довкілля та здійснено виведення земель із сільськогосподарського обороту, що призвело до втрати їхньої родючості і порушення структури ґрунту. Проведеною додатковою експертизою встановлено, що пісок, який видобував фермер, є кварцовим, тобто належить до категорії корисних копалин загальнодержавного значення. Таким чином державі заподіяно шкоду на понад 612 млн грн.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснює слідче управління Головного управління Нацполіції в Харківській області.Пресслужба прокуратури Харківської області

The post Понад 612 млн грн збитків – керівнику фермерського господарства на Харківщині повідомлено про підозру (ФОТО) appeared first on Інформаційний портал “СтопКор”.