Дніпропетровська місцева прокуратура № 4 звинуватила компанію «Київгідромонтаж», 79% акцій якої належить дружині міністра захисту навколишнього середовища Романа Абрамовського, в несплаті 1,7 млн грн орендної плати за користування земельною ділянкою в місті Дніпро. Про це йдеться в ухвалі Господарського суду Дніпропетровської області від 5 серпня 2020 р.

“Дніпропетровська місцева прокуратура № 4, в інтересах держави в особі Дніпровської міської ради звернулося до суду з позовом до ПрАТ «Київгідромонтаж» про стягнення безпідставно несплачених коштів орендної плати в розмірі 1 704 008,15 грн. за використання земельної ділянки площею 0,6665 га за відсутності правовстановлюючих документів”, – йдеться в матеріалах суду.

Йдеться про земельну ділянку по вул.Набережна Заводська,84. на ньому розташована виробнича база цієї компанії.

За даними прокуратури, компанія “Київгідромонтаж” використовує цю ділянку без належним чином оформлених правовстановлюючих документів, починаючи з 21 лютого 2005 р.

Представники “Київгідромонтаж” відкинули в суді звинувачення прокуратури, заявивши, що компанія користується цією земельною ділянкою на підставі договору оренди з 2002 р.

Цей судовий процес стартував у 2019 р., але незабаром був зупинений. 8 серпня 2020 р. суд поновив провадження у справі, призначивши слухання на 14 вересня.

Нагадаємо, компанія “Київгідромонтаж «є одним з ключових підрядників державного підприємства водних шляхів»Укрводшлях”. Найбільшим контрактом компанії за останні п’ять років був договір на ремонт Канівського шлюзу.

У червні програма ” Схеми: корупція в деталях» повідомили, що компанія «Київгідромонтаж» фігурує в розслідуванні НАБУ про зловживання владою або службовим становищем при виконанні цього контракту.

За даними “Радіо Свобода«, в 2017 році» Київгідромонтаж «виграв тендер держпідприємства» Укрводшлях” на ремонт Канівського судноплавного шлюзу на 20,9 млн грн, на роботи в повному обсязі виконані не були. У той момент сам міністр Роман Абрамовський був членом наглядової ради цієї компанії.