Про це повідомив енергетичний експерт Геннадій Рябцев.

“Раніше, до появи методики (“Роттердам+” – прим.), ціна визначалася виключно волюнтаристським шляхом, в ручному режимі, так, як забажає той чи інший господар або той чи інший власник суб’єкта господарювання… мав з’явитися якийсь орієнтир, до якого б ціна вугілля прив’язувалася в Україні. До появи котирування АРІ2 такого орієнтиру не було”, – зазначив Рябцев.

 

Експерт підкреслив, що на сьогоднішній день немає підстав стверджувати, що ця методика завдала державі збитків або збитків.

 

“Немає ніяких підстав говорити про нанесення збитку державі, немає ніяких розрахунків, що підтверджують цей збиток, немає ніяких висновків будь-яких експертних груп або суб’єктів господарювання, або кого б то не було про те, що було завдано кому б то не було шкоди», – підкреслив Рябцев.

 

Нагадаємо, 28 серпня САП оголосила про закриття справи «Роттердам+» через відсутність достовірних і вичерпних доказів провини підозрюваних.

 

11 серпня фінальна комплексна експертиза СБУ не підтвердила збитків від дії формули ” Роттердам»”. До цього також жодна державна експертиза, проведена як з ініціативи НАБУ, так і сторони захисту, не підтвердила нанесення збитків.

 

9 серпня сторона захисту офіційно отримала від САП копію постанови про закриття цієї справи.