Нетверезий місцевий мешканець неодноразово телефонував до поліції та надавав неправдиву інформацію. Своїм вчинком він відволікав поліцейським від надання допомоги тим, хто її реально потребує. Відносно правопорушника складено адміністративні матеріали.

40-річний бахмутчанин посварився зі своєю дружиною та, випивши значну кількість алкоголю, почав телефонувати до поліції. Чоловік анонімно повідомляв про вигадані злочини та просив допомогти.

Коли місцезнаходження заявника було встановлено, він пояснив, що просто хотів привернути до себе увагу.

Відносно правопорушника було складено адміністративний протокол за ст. 183 Кодексу України про адміністративні правопорушення (завідомо неправдивий виклик спеціальних служб).

За завідомо неправдивий виклик поліції, пожежної охорони, швидкої медичної допомоги або аварійних служб передбачений штраф від 51 до 119 гривень.

Слід нагадати, що поряд з цим, за завідомо неправдиве повідомлення про вчинення злочину передбачена кримінальна відповідальність за ст. 383 Кримінального кодексу України. Зокрема, завідомо неправдиве повідомлення суду, прокурору, слідчому або органу дізнання про вчинення злочину.

Також законодавством передбачена кримінальна відповідальність згідно з ст. 259 Кримінального кодексу України за завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян, знищення чи пошкодження об’єктів власності. Крім кримінальної відповідальності зловмисники мають відшкодувати матеріальні збитки, які пов’язані з обстеженням приміщень та прилеглої території спеціальними службами.

Пам’ятайте, що, набираючи номер 102 і повідомляючи неправду про злочин, ви не тільки порушуєте закон, але й можливо ризикуєте життям інших людей.

The post У Бахмуті поліцейські притягнули до відповідальності чоловіка за завідомо неправдивий виклик спеціальних служб appeared first on Інформаційний портал “СтопКор”.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here