У МЗС Республіки Білорусь у відповідь на запит російського інформагентства дали офіційний коментар щодо стану міжнародних зв’язків між власне Білоруссю та Україною. Як стверджує офіційний Мінськ, Україна демонструє відсутність свободи у зовнішніх зносинах і несе повну відповідальність за своє втручання у справи республіки, а також за наслідки своїх дій.

Читайте Знай в Google News!

Джерело: офіційний сайт МЗС Республіки Білорусь.

Олександр Лукашенко, скріншот відео

Ми уважно ознайомилися зі змістом прозвучали в останні дні численних висловлювань керівництва МЗС України з білоруської тематики. <…>

У той же час оцінки взаємодії Білорусі зі своїми союзниками і партнерами по інтеграційним об’єднанням, настійні заклики до проведення нових президентських виборів розцінюємо саме як спробу втручання у внутрішні справи.  Виходить, що керівництво МЗС України суперечить саме собі. Це боляче констатувати з урахуванням того, що Білорусь ніколи, навіть у дуже непрості роки для наших українських друзів, не ставила під сумнів суверенітет, незалежність і територіальну цілісність України, право самостійного вибору народом шляхів свого розвитку. 

<…>

Як мінімум дивним виглядають запевнення про невтручання з одночасним публічним визнанням координації своєї офіційної позиції з політичним керівництвом ЄС і США, про що було недвозначно заявлено Міністром закордонних справ України в ході брифінгу 28 серпня. 

На наш погляд, це неприкрито демонструє межі самостійності в прийнятті рішень, незважаючи на те, що наші країни пов’язують, як було все-таки зазначено главою МЗС України, глибокі відносини на всіх рівнях, що диктуються насамперед міркуваннями добросусідства і кровної спорідненості. Білорусь не ставила діалог з Україною на так звану «паузу» – це ж не просто натискання кнопки на програвачі. Це конкретний збиток для тісних багатогранних відносин двох сусідніх держав. Відповідальність за можливі наслідки цього кроку лежить повністю на українській стороні, а також, як ми бачимо, на її більш старших зовнішньополітичних партнерах“,- йдеться в документі. 

Обов’язково підпишись на наш канал в Viber, щоб не пропустити найцікавіше

Нагадавши, Зеленський сказав, що провів би перевибори, Лукашенку варто послухати.

Як повідомляв Знай.иа, Лукашенко з сином пролетіли на вертольоті над очищеними від протестуючих площами.

Також Знай.иа писав, що Зеленський у стилі Порошенка викотив військові” перемоги ” в одне місце.