У Мінську звільнили українця Сергія Щоголєва, затриманого на акції протесту 1 вересня.

Bilorus
Фото: zn.ua

Про це написав у Twitter міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

“Його стан здоров’я задовільний, скарг на умови утримування не висловлював”, – повідомив він, передає “НВ”.

Кулеба подякував за допомогу посольству України в Білорусі та консулам.

Гарні новини. Громадянин України Сергій Щоголев, якого затримали 1 вересня у Мінську, звільнений з-під варти. Стан його здоров’я задовільний, скарг на умови утримання він не висловлював. Дякую Посольству в Білорусі та нашим консулам за якісну роботу і підтримку співвітчизника.

— Dmytro Kuleba (@DmytroKuleba) September 4, 2020

Сергій Щоголєв був серед журналістів, яких затримали 1 вересня під час висвітлення акції протесту студентів. Він – фотокореспондент видання Комсомольська правда в Білорусі. Журналістів звинувачували у порушенні порядку організації або проведення масових заходів. 3 вересня суд у Мінську засудив їх до трьох діб арешту, але оскільки вони вже провели три доби в ЦІП на вулиці Окрестіна, журналістів відпустили, повідомляє “Медіазона”.

Нагадаємо, у Білорусі після безпрецедентних фальсифікацій на виборах президента 9 серпня почалася хвиля протестів і страйків. Білоруси вимагають нових чесних і прозорих виборів. Опозиція створила Координаційну раду для передачі влади, режим диктатора Олександра Лукашенка у відповідь почав кримінальне переслідування її членів.

Під час розгону антиурядових мітингів загинули кілька протестувальників (за словами лідерки протестів Світлани Тіхановської – шість), близько семи тисяч були затримані лише протягом перших днів. Проти учасників протестів застосовували світлошумові гранати, сльозогінний газ, гумові кулі, їх жорстоко били. В ООН повідомили про 450 задокументованих випадків катувань.

ЄС не визнав результати виборів і пообіцяв якомога швидше ввести санкції щодо білоруських чиновників, причетних до фальсифікації виборів і масових репресій проти мирних демонстрантів.

The post У Мінську вийшов на свободу український журналіст appeared first on Інформаційний портал “СтопКор”.