У Білорусі відкрили справу стосовно двох затриманих у Мінську громадян України, волонтерів благодійної організації “Схід SOS” Костянтина Реуцького та Євгенія Васильєва. Санкція передбачає від 3 до 8 років ув’язнення.Про це заявила білоруська правозахисниця Тетяна Равяка, у якої зупинилися Реуцький і Васильєв.

journalists_bilorus
Фото: Цензор.нет

За словами Равяки, справу відкрили за статтею про “масові заворушення”, яка передбачає від 3 до 8 років ув’язнення.

“Вони приїхали до Білорусі тільки сьогодні, випили кави, пішли гуляти і були затримані. Вони не могли і не брали участі в жодних заворушеннях“, – сказала правозахисниця.

У квартирі Равяки відбувся обшук. Силовики забрали ноутбук Реуцького, український паспорт Васильєва та інші речі.

“Вони прибули до нас в цей важкий час, щоб підтримати нас, тому що у правозахисників так прийнято. Ми точно так само відвідували Україну та інші країни в аналогічні часи“, – пояснила Равяка,повідомляє “Радыё Свабода”.

Громадян України Реуцького і Васильєва жорстко затримали в Мінську. Українські дипломати заявили, що знають про затримання і з’ясовують, де перебувають затримані українці.

Як повідомлялося, масові протести в Білорусі почалися увечері в неділю, 9 серпня, після оголошення результатів національного екзитполу, згідно з якими переміг чинний президент країни Олександр Лукашенко. Так, увечері 9 серпня в столиці країни, Мінську, почалися сутички протестувальників з ОМОНом. Головні вулиці були перекриті.

У ніч із 10 на 11 серпня протести продовжилися. На вулиці Притицького в Мінську стався вибух, унаслідок якого загинув один із протестувальників.

 

The post У Мінську затриманих українців хочуть посадити до 8 років у тюрму appeared first on Інформаційний портал “СтопКор”.