З початку епідемії у Вінниці зареєстровано 1767 лабораторно підтверджених випадків інфікування коронавірусом, з них 149 випадків у дітей (8,5%). 1368 осіб – одужали, серед них – 122 дітей, 221 медичний працівник. З початку епідемії померли від COVID-19 38 вінничан. Станом на сьогодні хворіє – 361 людина: 339 дорослих та 22 дітей.

Сьогодні, 21 серпня, під час онлайн-брифінгу Вінницький міський голова Сергій Моргунов розповів про тенденцію поширення коронавірусу на території міста, повідомив про зміни, які запровадило Міністерство охорони здоров’я України в розрахунку показників, що впливають на визначення категорії карантинної зони для населених пунктів, та розповів, як місто готується до ймовірного погіршення епідемічної ситуації.

“У Вінниці за останніх два тижні зареєстровано 269 випадків інфікування коронавірусом. Хочу зауважити, що МОЗ України змінило правила формування статистики, і зараз нормативний показник розраховується за два тижні в кількості не більше 40 хворих на 100 тис. населення. В нас же цей показник зараз складає 73 на 100 тис. населення, тобто, перевищення в 1,8 раза. Тому ще раз наголошую на тому, що ми повинні бути досить уважними та дотримуватись всіх протиепідемічних правил”, – розповів міський голова Сергій Моргунов.

На стаціонарному лікуванні в медичних закладах перебуває 50 вінничан з підтвердженим COVID-19 та 89 пацієнтів з підозрою. В реанімаційному відділенні МКЛ №1 лікують 13 пацієнтів, з них 7 з ковідом, 3 – з підозрою. Стан їх стабільно важкий, 4 пацієнти – перебувають на Сіпап, 5 – на кисні, 1 – на ШВЛ. В інфекційному відділенні 9 пацієнтів перебувають на Сіпап, 22 на кисні.

Вінничани з підтвердженим COVID-19 лікуються також в інших опорних лікарнях: у Вінницькій ЦРЛ – 5 людей, в т.ч. 4 в реанімації. У Вінницькій обласній дитячій інфекційній лікарні – 2 дітей.

Амбулаторно лікуються вдома 311 пацієнтів Під спостереженням сімейних лікарів – 559 осіб.

Сергій Моргунов розповів і про те, що у межах Вінницького госпітального округу в першій «хвилі» визначено 9 опорних лікарень для лікування пацієнтів з COVID-19. Загальна потужність – 386 ліжок. При їх заповненні МОЗ буде надавати дозвіл на відкриття потужностей другої «хвилі».

У Вінницькій області до переліку лікарень, де будуть лікувати хворих з коронавірусом, додатково долучаються опорні лікарні Шаргорода і Бершаді. «У місті в МКЛ №1 на цьому етапі ми додатково залучимо для лікування пацієнтів можливості ще двох відділень: терапії і пульмонології (20 і 30 ліжок відповідно). Ми підводимо туди кисень. Якщо буде погіршення ситуації, також будуть залучені потужності інших відділень, або закладів», – повідомив Сергій Моргунов.

Міністерство охорони здоров’я також змінило алгоритм визначення  карантинних зон. Кілька останніх днів МОЗ почало враховувати при розрахунку заповненості ліжок не лише хворих із підтвердженим ковідом, а й з підозрами.

“Ми продовжуємо далі готувати заклади до ймовірного поширення коронавірусу, адже ми маємо у будь-який день бути готовими до погіршення ситуації. Ми розпочали цю роботу ще в лютому, коли закупляли медикаменти, відповідне обладнання, засоби захисту медичного персоналу, проводили централізовані магістралі кисню, замінювали ліжка в інфекційному відділенні. Будемо продовжувати працювати в цьому напрямку”, – зазначив Сергій Моргунов.

Запис У Вінниці готують ще два відділення для прийому коронавірусних хворих спершу з’явиться на Новини Вінниці.