Аграрії області завершили збирання ранньої групи зернових. Загалом намолотили понад 2,5 млн тонн збіжжя ранньої групи зернових і зернобобових.

Про це повідомив директор Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів Микола Ткачук.

Є сподівання, що за рахунок збільшення площ кукурудзи на зерно, вдасться збалансувати ситуацію щодо формування валового збору зерна у Вінницькій області.
Микола Ткачук зазначив, що нині особлива увага приділяється підготовці площ під посів озимого ріпака, пшениці та ячменю.

“Ситуація складна, адже спекотна погода першої половини серпня зумовила посуху на поверхні ґрунту. Це ускладнює підготовчі роботи до посіву. Рівень продуктивної вологи в ґрунті є досить низьким. В південних районах спостерігається передчасне висихання стебел кукурудзи, це передумови для отримання значно нижчого врожаю кукурудзи на зерно. Водночас, в північних та центральних частинах нашої області кукурудза знаходиться в доброму стані. Є сподівання, що за рахунок збільшення площ кукурудзи на зерно, вдасться збалансувати ситуацію щодо формування валового збору зерна у Вінницькій області”, – повідомив Микола Ткачук

Аграріями області заготовлено більше 90% насіння, яке потрібно для посіву 340 тис. га зернової групи. Близько 500 тонн необхідно озимого ріпака. На сьогодні забезпеченість насінням складає більше 85%. Працюють місцеві лабораторії, які перевіряють насіння і формують посівний матеріал для осінньо-польових робіт.

Запис У Вінницькій області фактично завершили збирати зернові ранньої групи спершу з’явиться на Новини Вінниці.