В області спостерігачі ОПОРИ зафіксували білборди, які політичні сили та окремі політики розмістили з нагоди Дня Незалежності України. Політична реклама такого типу наявна, зокрема, в Хмельницькому, Старокостянтинові, Шепетівці та Кам’янці-Подільському, передає Depo.Хмельницький.

Зафіксували білборди таких політичних сил, як “Європейська Солідарність”, “За майбутнє” та “Всеукраїнське об’єднання “Батьківщина”. В останньому випадку це привітання зі святом від депутатів Дмитра Палія та Віталія Худецького, які представляють партію ВО “Батьківщина” в Хмельницькій міській раді, а також хмельницького підприємця Олександра Кізляра, який балотувався до Хмельницької міської ради на місцевих виборах 2015 року.

Привітав хмельничан з Днем Незалежності й колишній депутат Хмельницької обласної ради від ВО “Свобода” Іван Гончар, який минулого року заявив про свій намір брати участь у виборах міського голови Хмельницького та достроково склав депутатські повноваження.

Політична зовнішня реклама “Європейської Солідарності” розміщена і в Старокостянтинові. Є також білборд з привітанням від депутата Хмельницької обласної ради, члена депутатської фракції Аграрної партії України Олександра Співака.

На Шепетівщині ОПОРА зафіксувала білборд з привітанням від партії “За конкретні справи”.

Кам’янчан зі святом привітав народний депутат України 8 скликання від виборчого округу №193 Володимир Мельниченко, а також депутат Кам’янець-Подільської міської ради Олександр Бабчинський.

“Відповідно до Календарного плану основних організаційних заходів з підготовки та проведення місцевих виборів 25 жовтня 2020 року виборчий процес офіційно стартує 5 вересня, однак вже сьогодні, з огляду на навалу політичної реклами на вулицях, в ЗМІ та соцмережах, ми можемо говорити про фальстарт виборчої кампанії. Поява на вулицях білбордів з привітаннями від партій та політичних лідерів – ще одне свідчення того, що неофіційні виборчі кампанії стартували. І хоча виборче законодавство політичні сили при цьому не  порушують, така їхня діяльність суперечить принципу рівних можливостей”, – зазначає координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Хмельницькій області Андрій Попик.

Відповідно до ч.1 ст.52 Виборчого кодексу України передвиборна агітація розпочинається кандидатом, партією (організацією партії) наступного дня після дня прийняття виборчою комісією рішення про реєстрацію кандидата (кандидатів) і закінчується о 24 годині останньої п’ятниці перед днем голосування.Згідно зчастиною 1 статті 53 цього Кодексу кандидат, партія (організація партії) – суб’єкти виборчого процесу можуть на власний розсуд виготовляти матеріали передвиборної агітації за рахунок і в межах коштів свого виборчого фонду. Кандидат, партія (організація партії) – суб’єкт виборчого процесу можуть також виготовляти друковані матеріали передвиборної агітації з використанням обладнання, що їм належить. Відомості, що містяться у таких матеріалах, повинні відповідати вимогам законодавства.