В Україні можуть зрости ціни на гречану крупу. Про це розповів виконавчий директор Міжнародної асоціації гречки Сергій Громовий в інтерв’ю для видання “Газета“.

Насамперед Сергій Громовий підкреслив, що скачки цін на гречку відбуваються досить часто. Перш за все це пов’язано зі зменшенням посівних площ для цієї крупи.

Читайте Знай в Google News!

“В Україні за останні 20 років у 10 разів зменшилися посівні площі під культурою. Їх продовжують скорочувати щороку. Тому відбулося зменшення виробництва гречки.”- сказав Сергій Громовий.

Він зазначив, що гречка — це нішева культура і багато агрохолдингів відмовляються від її виготовлення, оскільки через стрибки ціни дуже складно спрогнозувати прибуток.

За словами Громового, за останні три роки в Україні зросла кількість гречки російського виробництва.

“У Росії собівартість гречки була низькою, тому місцеві виробники поступово захоплювали наш ринок. Фактично цілеспрямовано вбивали цю галузь в Україні. Це один з елементів гібридної війни РФ з Україною.”- додав Сергій Громовий.

Разом з тим він підкреслив, що через обмеження на імпорт гречки на початку пандемії, перехідні запаси російської крупи на території України закінчилися, що збільшило ціну продукту на внутрішньому ринку.

Також Громовий зазначив, що російська гречка не завжди відповідає стандартам, а українська навпаки — завжди хорошої якості, тому і коштує дорожче.

“Треба орієнтуватися на торгові марки, які продають гречку вітчизняного виробництва. Перш за все, це “Сквирянка”, “Білоцерківський хлібопродукт”. – сказав експерт.

Він додав, що в період з січня по липень 2020 року, серед продуктів, які подорожчали була і гречка. Ціна на крупу зросла на 33,7% і ціна за один кілограм склала 37,2 гривні. У той же час, в січні 2019 року ця ж крупа продавалася за ціною 16,3 гривні за кілограм.

“Протягом року і до початку 2020-го крупа поступово дорожчала. Стрімко ціна зросла в березні-після введення карантину через поширення коронавірусу”- підкреслив Громовий.

Обов’язково підпишись на наш канал в Viber, щоб не пропустити найцікавіше

Нагадаємо, що українці восени зіткнуться з перерахунком пенсій, подорожчанням долара і оренди

Як повідомляв портал “Знай.uа”, дніпрянці впарили огидну “вкусняшку” з жуком

Також, “Знай.uа” писав, що цінники на українські огірки злетіли до небес