Експерти кажуть, значно зросте газ, комуналка і борщовий набір

За підрахунками фахівців Держстатистики, продукти у жовтні подорожчали на 0,2% більше, ніж середня інфляція, або на 0,9%, а промислові товари і послуги – менше, ніж середня інфляція. Порівняно з вереснем, інфляція сповільнилася.

Рекордсменом стала гречана крупа, ціна на яку за місяць піднялася більш ніж на чверть – на 27,2%. На 9,6% подорожчали курячі яйця, на 4,6% – овочі, на 2,6% – молоко на 1,6% – сир, на 1,5% – хліб і цигарки. Вершкове масло коштує більше на 0,9%, алкогольні напої – на 0,8%, газовані напої – на 0,3%.

При цьому подешевшали цукор, м’ясо, риба, соняшникова олія та фрукти (насамперед українські яблука). Хоча, експерти відзначають, що в минулому році ціни на яблука були вдвічі менше. Зараз вони коштують від 15 грн/кг.

З промислових товарів і послуг найбільше подорожчала, в порівнянні з вереснем, мобільний зв’язок – на 4,2%. На 2,1% виросло в ціні взуття, на 0,8% – одяг. Також у жовтні суттєво підняли вартість своїх послуг водоканали: за подачу води на 1,9% (на 30-50 копійок/куб. м), за водовідведення на 1,6% (на 15-20 коп./куб. м). А от природний газ подешевшав на 4,2%.

Економісти відзначають, щоб зрозуміти тренд зміни цін, можна порівняти їх від періоду до періоду (наприклад, січень-жовтень 2019 року з січнем-жовтнем 2018 року). Це дає зрозуміти, що в Україні спостерігається зниження цін тільки на яйця – на 21,8%, фрукти – на 6,1%, пальне – на 3,3%, цукор – на 0,6%. Все інше суттєво подорожчало.

Стосовно листопада, що інфляція прискориться. За розрахунками фахівців НБУ, зростання цін за 2019 рік складе 6,3%.

Голова Нацради економічного розвитку Олексій Дорошенко каже, що зростання цін буде більше, 7-7,3%. За його словами, на прискорення інфляції вплине сезонне подорожчання овочів і зростання цін на природний газ і – як результат – на комунальні послуги.

А Олег Пендзин, який очолює Економічний дискусійний клуб, каже, що ціни зростуть на 3% за два місяці. Крім сезонного подорожчання борщового набору, експерт називає такі причини зростання цін, подорожчання газу в опалювальний сезон, а також осінній зростання курсу долара до 26 грн/дол., що потягне за собою подорожчання імпорту (паливо, автомобілі, побутова техніка, електроніка).

Як повідомлялося раніше, за перший тиждень листопада в Україні несподівано впали ціни на важливі продукти, по деяких позиціях зафіксований справжній ціновий обвал. Різко знизилися оптова ціна на овочі «борщового набору». Рекордсменом по падінню ціни стала капуста вартість, яку знизилась на 30%, в результаті вона коштує 3-3,2 гривні за кілограм.

Джерело

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here