АТ «Укрпошта» 10 серпня за результатами тендеру уклало угоду з ТОВ «ОТП Лізинг» про послуги фінансового лізингу вартістю 8,81 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Компанія придбає у невказаного постачальника 30 вживаних білих автомобілів Peugeot Partner Tepee 1,6D 75HP MT 4х2 із двигуном класу Євро 5 2016 року випуску із пробігом не більше ніж 185 тис км. Потім їх передадуть «Укрпошті» в лізинг строком на три роки.

П’ятимісні автомобілі мають праві зсувні та задні відкидні двері, кондиціонер, фронтальні подушки безпеки водія і переднього пасажира, захист двигуна, бортовий комп’ютер тощо.

За договором, загальна вартість предмету лізингу становить 7,16 млн грн., винагорода лізингодавця – 1,57 млн грн., а вартість послуг з організації фінансування – 81 тис грн.

Таким чином, автомобілі в лізинг обійдуться на 23% дорожче від їхньої вартості.

Ціна одного автомобіля складає 239 тис грн., що на дату підписання дорівнює $8 631.

На вторинному ринку пасажирський автомобіль Peugeot Partner Tepee 2016 року випуску з МКПП і пробігом рівно 185 тис км можна знайти за $7 600, а з меншим – від $11 850.

Передбачено аванс у розмірі 25%. Вартість предмету лізингу прив’язана до курсу євро.

Вартість договору на 10% нижча від очікуваної вартості закупівлі у 9,80 млн грн.

Київську фірму «ОТП Лізинг» із європейської фінансової групи «OTP Group» оформлено на кіпрський офшор «ОТП Холдінг Лімітед», а її директором є Андрій Павлушин. Усього з 2012 року переможець отримав державних підрядів щодо послуг фінансового лізингу на суму 247,80 млн грн., переважно в «Укрпошти» з 2017 року стосовно автомобілів.

Єдиним конкурентом було столичне ТОВ «БЛ Лізинг» (стара назва «Бест Лізинг») зі статутним капіталом 3,00 млн грн., зареєстроване на адвоката Олександра Ванжу за місцем масової реєстрації юридичних осіб по вул. Зоологічна, будинок 4 А, офіс 139.

Суперник вказав у держреєстрі контактний номер телефону 0443311311, яким свого часу користувалося ТОВ «ВіЕйБі Лізинг» («VAB Лізинг»), яке зараз під назвою «Бест Лізинг» належить Людмилі Золотарьовій та її ТОВ «НВЛ». Золотарьова і «НВЛ» є засновниками ТОВ «КУА «Бест Ессет Менеджмент», ТОВ «Бест Експрес» і ТОВ «Бест Груп Юей». Раніше ці чотири компанії тоді ще зі словом «ВіЕйБі» замість «Бест» у назвах належали збанкрутілому «ВАБ Банку» Олега Бахматюка, доки ФГВФО не продав їх на аукціоні.