На двох підприємствах, що займаються вирощуванням свиней на Київщині, проведуть експеримент щодо ідентифікації тварин. Наразі цю процедуру здійснюють двома способами – з допомогою бирок або татуювань (для поросят, які старші за 4 місяці). Експеримент передбачає татуювання свиней у віці 70-80 днів. Дослідження застосування цього методу для маточного поголів’я – спільний проєкт Асоціації “Свинарі України” (АСУ) та Агентства з ідентифікації і реєстрації тварин.

Часто великі свиногосподарства мають два підрозділи виробництва – маточники і відгодівля. У маточниках утримують свиней до 70-80 днів, щоб перевезти їх в інший підрозділ, потрібно ідентифікувати тварин. Поки що наносити татуювання поросятам такого віку неможливо, а встановлення бирок може бути травматичним і провокує стрес у тварин. Також татуювання – це більш дешевий метод ідентифікації.

“У рамках експерименту перевірятимуть 2 методи татуювання поросят: нанесення тату на вухо та стегно. Обов’язкова умова — щоденна відео- та фотофіксація. Головна мета дослідження — визначити, наскільки чіткою буде візуалізація татуювання та упродовж якого періоду ця позначка зберігатиметься. У разі позитивних результатів експерименту, АСУ разом з Агентством ідентифікації і реєстрації тварин напрацюють зміни до чинного Порядку ідентифікації та реєстрації свиней та ініціюватимуть їх впровадження”, – зазначають в Асоціації “Свинарі України”.

Meat-Inform

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here