Пасіку прикарпатця тероризує ведмідь. Про це розповіли в сюжеті “WWF-Україна“.

Повідомляється, що поблизу села Микулин, високо в горах, в урочищі Никувата, розмістив вулики пасічник Михайло Томашевський. Два роки тому, на його пасіку став приходити ведмідь, який почав руйнувати вулики. Однак господар не образився на тварину і знайшов мирний спосіб захистити пасіку і не нашкодити ведмедю.

Читайте Знай в Google News!

“Мені подзвонили: виходь наверх, тому що у тебе пасіка розбита. Три вулика вже лежать і рамки поруч. Я все зібрав. Почав класти лампочки, які світяться вночі. Але ведмідь швидко звик до цього і знову по одному вулику став у мене брати” – розповів Михайло.

Після цього чоловік скористався охоронною системою “Пастух”, яка представляє з себе огорожу з електричною напругою. Вона змогла відлякати ведмедя не нашкодивши йому. Однак клишоногий продовжує приходити на пасіку і залишає навколо неї сліди, але до вуликів тепер не підходить.

У Карпатах за рік трапляється близько 10 нападів ведмедів на Пасіки, збитки від яких бджолярі оцінюють у десятки тисяч гривень. Однак Михайло не тримає зла на тварину. Навпаки, пасічник дуже радіє, що в Карпатах ще є ведмеді.

“Ведмідь повинен бути в наших горах і його потрібно зберегти” – додав Михайло.

Обов’язково підпишись на наш канал в Viber, щоб не пропустити найцікавіше

Нагадаємо, що на Тернопільщині невідомий спалив бджіл уві сні, вулики в попіл

Як повідомляв портал “Знай.uа”, Харківщина ризикує залишитися без бджіл і меду

Також, “Знай.uа” писав, що пасічник з Хмельницького начепив на бджіл “білі халати”, лікують не гірше медиків