Роботи проводяться на замовлення Департамент архітектури та містобудування Вінницької міської ради

“З метою виявлення раніше не відомих археологічних об’єктів, учасники експедиції провели обстеження перспективних для пошуку територій. Як наслідок, було знайдено 3 раніше невідомих локації – курганний могильник та 2 поселення. Для отримання детальнішої інформації про ці об’єкти, на них було закладено шурфи (невеликі розкопи)”, – пишуть музейники.

Неординарні знахідки дав шурф, закладений на поселенні у П’ятничанському лісі. Культурний шар містив значну кількість фрагментів керамічного посуду, кістки тварин та риби. Але крім залишків господарської діяльності мешканців поселення, у шурфі було виявлено кістки людської руки… Попередньо знахідки дозволили датувати поселення 12-9 ст. до н.е. Далі шурф не припинив дивувати і заглибившись археологи натрапили на палеолітичну стоянку. Майже сотня фрагментів кремнію та кістки тварин знаходились на площі близько 1 м. кв.

“Останніми днями роботи експедиції перемістилися з периферії Вінницької ОТГ до середмістя. Наразі проводиться шурфування території загальноосвітньої школи №3. Поки найбільш яскравою знахідкою цієї локації є скелет коня. Анатомічний порядок розташування кісток тварини був порушений, зокрема, череп знаходився біля тазу, нижня щелепа була відокремлена, а кінцівки взагалі не знайдено. Попередньо, за фрагментами кераміки, знайденими у тому ж культурному шарі, скелет можна датувати другою половиною 18 сторіччя”, – повідомляють історики.

Джерело фото

Запис Вінницький обласний краєзнавчий музей розповів про роботу археологічної експедиції музею спершу з’явиться на Новини Вінниці.