Господарським судом Чернігівської області задоволено позов Ніжинської місцевої прокуратури про визнання недійсним рішення органу місцевого самоврядування щодо надання земельної ділянки площею 0,60 га, а також укладеного на підставі цього рішення договору оренди.

Прокуратура встановила, що селищною радою у порушення вимог містобудівного та земельного законодавства, за відсутності проєкту відведення земельної ділянки прийнято рішення про передачу в оренду комунальному підприємству землі вартістю 2,3 млн грн для будівництва двох багатоквартирних будинків у селищі міського типу Козелець Чернігівської області. Земельна ділянка надана в користування на підставі договору оренди. Водночас будувати багатоквартирне житло підприємство не збиралося, тому одразу передало ділянку в суборенду приватному суб’єкту господарювання.

Таким чином, отримання приватним товариством земельної ділянки відбулося поза передбаченою законом обов’язковою процедурою – без проведення земельних торгів, а місцевим бюджетом недоотримано кошти, що могли б надійти від викупу права оренди на відкритому аукціоні.

Окрім того, генеральним планом смт Козелець не передбачено будівництво багатоквартирних житлових будинків в місці розташування відведеної земельної ділянки.

Пресслужба прокуратури Чернігівської області

The post Задоволено позов про розірвання договору оренди земельної ділянки на Чернігівщині вартістю 2,3 млн грн appeared first on Інформаційний портал “СтопКор”.