В уряді обіцяють вже завтра, 27 листопада, знайти кошти, щоб погасити заборгованість по зарплатах вчителів та медиків.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це йдеться в повідомленні  на офіційному сайті Кабміну.

Виявилось що наразі коштів немає, але вже завтра повинні їх знайти.

“Уже завтра уряд перерозподілить 171,1 млн грн на зарплати для вчителів та спрямує ще додатково 326 млн грн на дофінансування медичної субвенції, зокрема на зарплати лікарям”, — наголосив прем’єр-міністр України Олексій Гончарук.

Зазначимо, що уряд передбачив у Держбюджеті-2020 найбільше коштів на фінансування медицини, освіти й науки. Наприклад, уперше для молодих вчителів передбачається щорічна грошова підтримка в розмірі 21 тис. грн. А фінансування сфери охорони здоров’я загалом збільшено на 13%.

Нагадаємо, в Україні різко зросли борги по зарплатах – за даними Держстату, за місяць загальна сума заборгованості збільшилася на 11,5%. Станом на 1 жовтня 2019 року загальна сума заборгованості з виплати заробітної плати в Україні  збільшилася до 3,14 млрд грн, тоді як на 1 серпня становила 2,74 млрд грн. За місяць вона зросла на 11,5%.

Раніше міністр освіти Ганна Новосад поообіцяла підвищити зарплату педагогам, а також внести зміни в проект Держбюджету на 2020 рік до його остаточного ухвалення.

До слова, напередодні виборів Кабінет міністрів Гройсмана прийняв постанову з безпрецедентним зростанням окладів – від 20% до 70%. Зростання зарплат чекало не тільки вчителів, але і виховательок дитячих садків, тренерів дитячих спортивних шкіл. За постановою, педагоги повинні були отримувати 7-10 тисяч гривень, а педагоги зі стажем і того більше. Зараз виявилося, що в проекті бюджету на наступний рік немає грошей на те, щоб підняти зарплати вчителям.

Джерело

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here