Зараз немає сенсу говорити про заміну Мінська для переговорів ТКГ, заявив президент України Володимир Зеленський.

Zelenskyj
Фото: Офіс президента

“Ми вдячні кожній країні, яка нам пропонує майданчик для цих важливих переговорів, але зараз всі розмови у форматі Мінська відбуваються у відеоформаті через Covid, тому я вважаю, що від майданчика або від міста або місця це не залежить зовсім. Залежить тільки від людей, які залучені в ТКГ. Тому я думаю, що дуже рано говорити про зміну міста і мені здається, що неправильно особливо зараз цієї робити”, – сказав він під час інтерв’ю телеканалу “Україна 24” в суботу, передає “Інтерфакс-Україна”.

Президент наголосив, що не бачить “змісту для зміни”, і “зараз це не є пріоритетним питанням”.

Водночас, Зеленський назвав главу делегації України в Тристоронній контактній групі Леоніда Кравчука і його першого заступника Вітольда Фокіна “професійними, потужними українськими дипломатами з чітко проукраїнською позицією, патріотичною і збалансованою”.

“Леонід Макарович – один із найкращих дипломатів української сучасності. Я це знаю. Я не просто впевнений, я це бачив. Він дуже енергійна людина. Я зараз бачу, як він піднімає Мінськ під його керівництвом. І, справді, ми вже про деякі речі домовилися”, – додав глава держави.

Зеленський зазначив, що Фокін “теж на місці”.

“Тому що тій стороні також важливо бачити людину з Донбасу. Так, з Донбасу, так, із проукраїнського Донбасу, українського Донбасу, якщо правильно висловлюватися. Тому мені здається, що це правильний, досвідчений дипломатичний баланс, який сьогодні головує від України в ТКГ”, – сказав він.

The post Зеленський розповів про заміну Мінська для переговорів ТКГ appeared first on Інформаційний портал “СтопКор”.